5.00 / 1 oy

Uçaklarda el bagajı kabul edilmeye başlandı mı?

Covid-19 kısıtlamalarında havayolları şirketleri de kendilerine göre farklı kurallar belirlemekle birlikte ortak olarak aldıkları kurallar da bulunuyor. Maske seçiminde özellikle yabancı havayolu şirketleri filtresiz sadece kapak bulunan maskelerin kullanumına izin vermezken bizde maske cinsinde bir ayrım yapılmaksızın sadece maske takma zorunluluğu getirilmişti. 

Ortak alınan kararlarda ise uçak içinde verilen bedava ikramlar kaldırılmış, paralı servisler de sadece pakette satılmaya başlandı. Yine tüm hava yolu şirketlerinin ortak aldığı kararlardan biri de uçak içine alabildiğimiz el bagajlarının artık yasaklanması yönünde olmuştu. Neden uçak içi el bagajının yasaklandığını anlayamasam da en azından el bagajı kg hakkının toplam bavul kg hakkına ilave edilğini öğrenmek içimi rahatlatmıştı. Tek sorun laptop’umu bavula koyamayacağım için nasıl bir yol izlemem gerektiğiydi. Onu da kol çantası yerine sadece laptop çantası alarak ve cüzdan ıvır vızır kol çantama koyduğum tüm eşyalarımı laptop çantasına koymakta bulmuştum. Haftaya bir uçuşum daha olacak fakat dün duyduğum bir haberde el bagajlarının tekrardan uçak içine alınabileceği söylendi. Bu haber ne kadar doğru? Tüm hava yolu şirketleri el bagajını yanımıza almamıza tekrar izin veriyor mu? Yoksa sadece belirli hava yolu şirketleri mi el bagajına izin veriyor? El bagajına izin varsa herhangi bir başlangıç vakti olup olmadığına dair ya da koşullarına dair bilgi verirseniz çok sevinirim.  

 

narin

17.12.2020 01:25

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Uçaklarda el bagajı kabul edilmeye başlandı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.