5.00 / 1 oy

Lenovo L340 Intel Core i7 9750H alınır mı?

İnternette yeterli sayıda inceleme bulamadığım için burada sorma gereği duydum. Oyun bilgisayarı aramıyorum ama ince, hafif ve güçlü bir bilgisayar olması benim için yeterli. Ürün hepsiburada'da free dos olarak 7.100 TL'ye satılıyor ve tasarımı da donanımsal özellikleri de çok güzel gibi görünüyor. 4.000 TL'ler seviyesinde kaliteli bir notebook kalmamış anlaşılan. i7 işlemci ve 512 mb SSD hard disk özelliklerine sahip bir bilgisayar almak istediğinizde bütçeniz 7.000-10.000 TL arasında olmalıymış.

4K desteği vermemesi beni üzen az faktörden birisi, ürün Full HD. Ekran kartı 4Gb Nvidia GeForce GTX1650, neden 4k desteklemiyor onu da anlamadım gerçi. Cihazın diğer sevmediğim şeyleri ise az sayıdaki usb çıkışları (2 tane) ve havalandırma çıkışının sadece alt kısmından olması. Uzun vadede bu tip laptop kasalarda bilgisayarı dizinizin üzerine koyup çalıştığınızda ısınma o kadar artıyor ki sonunda dizinizi acıtacak kadar sıcaklığı altından çıkartmaya başlıyor. 2 yıl sonra altına havalandırma cihazı almam gerekir mi diye çekiniyorum. Son olarak SSD kapasitesi güzel ama optik cd/dvd sürücüsü olmadığı gibi ikincil bir hard diski de yok, dolayısıyla Mac'lerde olduğu gibi ikinci hard disk için bir yer olmadığını anlıyorum.

Oyun severler için undervolt yapmaya müsait şık bir bilgisayara benziyor ama ben kendi çekincelerimi yazmış oldum. Siz de görüşlerinizi yazabilirseniz belki almaya ikna olabilirim.

selçuk tunç

16.09.2019 10:34

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Lenovo L340 Intel Core i7 9750H alınır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.