5.00 / 1 oy

Ceviz lekesi elden nasıl çıkar?

Yaş ceviz meraklısıyım ve bir oturuşta 5-10 kilo yeşil cevizi ayıklarım, bana mısın demez :) Eylül başlarına kadar ceviz ağacından topladığınız cevizler de bölgesine ve ağacın da türüne göre muhtemelen yaş olacaktır, yaş ceviz sevenler bilirler :) Ama yeşil kabuklu cevizi soymanın bedeli de maalesef bu ceviz kabuklarının eli boyaması, elime 3 kat eldiven (ameliyat eldiveni üzerine bulaşık eldiveni) geçirmeme rağmen artık nasıl bir sıvı ya da gazsa bir şekilde yine elime bulaşmayı başarıyor bu lekeler ve haftalarca, hatta aylarca da geçmiyor. Bu yıl da tüm kişisel güvenlik önlemlerime rağmen maalesef yine ellerimi boyamayı başardım ve bu sefer bu eldeki ceviz lekelerini çıkartmanın yolu nedir bunu araştırmaya karar verdim. Kına gibi göründüğü için sevmiyorum da ve en pratik yoldan ne sürerek ya da ne ile yıkayarak bu lekeleri çıkartabileceksem bir yolu varsa bilenlerden yardım istiyorum.

funda35

03.10.2019 14:23

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 24 Eylül 2021 02:48
    1

    denemedim ama belki işe yarayabilir: Eldeki kötü kokuları çıkaran sabun: Çelik Sabun

  • 4 Ekim 2019 10:08
    0

    limon suyu ve tuzu bir kapta karıştırarak ellerinizi bu kabın içinde ovalayarak yıkayın. birkaç dakika bu işleme devam edin. Mümkünse ceviz suyunun elinize bulaşmasından hemen sonra bu işlemi yapın. ya da doğal sürecinde yaklaşık on gün bekleyin, lekenin azalarak yok olduğunu göreceksiniz. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ceviz lekesi elden nasıl çıkar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.