5.00 / 1 oy

Kürdan kullanmanın zararları nelerdir?

Özellikle etli yemeklerden sonra insan hemen bir kürdan arayıp diş aralarına sıkışmış olan etleri temizlemek ve rahatlamak istiyor. Ama kürdan öyle illet bir şey ki bu temizleme işlemi tamamlandıktan sonra da insan kürdanı atamıyor ve ağzında kürdanı evirip çevirip oynayarak ve tüm diş aralarında ilave bonus arayışına girişmeye devam ediyor. Halbuki hem kürdan kullanmak dişler ve diş etleri için zararlı, hem de tüm diş aralarına rahatça erişebilmek için kullanılan daha pratik bir ürün var: diş ipi.

Diş fırçalamak, sağlıklı bir ağız bakımının sadece üç parçasından birisi. Diğerleri ise diş aralarını temizlemeye yarayan diş ipi ve komple ağız bakımı için ağız gargarası. Diş arasında biriken eski gıdalar dişler ve ağız sağlığı için zararlıdır ancak bu kalıntıları kürdan ile gidermek mümkün değildir, kürdan ile ancak büyük hacimli kalıntıları almak mümkündür, bu da ağzın sadece ön bölgesi için geçerlidir. Ayrıca bütün bu kürdanla ağız karıştırma, diş aralarını yoklama, yakalanan parçayı çıkartma çalışmaları da diş etlerine zarar vermekte ve kanamaya yol açmaktadır.

Son olarak restoranda yemek yedikten sonra kürdanı ile işi bittiğinde bu ağzından çıkan kürdanı masaya bırakan insanlara bir ceza verilmesi şart. Koronavirüs yokken bile inanılmaz iğrenç bir durumdu bu, bundan sonra ise resmen o masaya kendinden sonra oturacak diğer insanlar için açık bir tehdir durumunda.

nedim1234xxx

01.04.2020 13:42

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kürdan kullanmanın zararları nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.