5.00 / 1 oy

Dolara Günlük Faiz Veren Banka Var mı?

Boşta duran TL varlıklarımı enpara müşterisi olarak her zaman birikimli hesapta tutuyorum ve geceden sabaha az da olsa günlük faiz getirmiş oluyorlar. Bu şekilde tüm ödemelerimi son gün yapıyorum ve aidat, kira, kredi kartı faturası ve diğer faturaların tümünü son gün ödeyerek az da olsa bir ek getiri sağlamış oluyorum. Döviz mevduatlarım ise aylık olarak faiz getirecek şekilde vadeli döviz mevduatlarında duruyor, gelen faizler de çok komik paralar, zengin falan sanmayın yani :)

Arada hesaba para girince dolar ve euro alarak yatırım yapmaya çalışıyorum ama bu dolar ve euro'lar bir aylık faiz getirebilecek kadar hesapta kalamadan harcandıkları için faize yönlendirebilmem mümkün olmuyor.  Enpara'da ise dolara ve euro'ya günlük faiz kazandıran bir birikim hesabı seçeneği göremedim. Acaba enpara'nın birikimli hesabı gibi dolara ve euro'ya da günlük faiz kazandıran bir banka var mı?

arayan

15.11.2020 01:25

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 15 Kasım 2020 01:59
  22

  Var ama euro ve dolar gibi döviz cinsi vadeli mevduatların faiz oranları çok düşük olduğu için pek bir getirileri yok. Örneğin teb bankası dolara ve euro'ya günlük faiz kazandırıyor ve enpara'da olduğu gibi ücretsiz yapabildiğiniz çok sayıda hizmet de sunuyor. Ama dolara günlük faiz ne kadar kazandırıyor derseniz 10.000 dolarınız varsa günde 2 sent kazandırıyor, bunun da 1 senti vergiye gidiyor :) 10.000 dolar demek yaklaşık 80.000 TL para demek, bunun günlük getirisi ise yaklaşık 70 kuruş falan oluyor.

  Teb'in günlük faiz hesaplama sistemine buradan girerek ne kadar günlük dolar faizi kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

 • 17 Kasım 2021 19:24
  2

  eğer paranız kripto para borsalarında ise binance'te stake ederek günlük launchpad'lerden altcoin kazanabilirsiniz.

  bkz: Stake etmek ne demektir?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dolara Günlük Faiz Veren Banka Var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.