5.00 / 1 oy

Koronavirüs Aşısı Hasta Olanlara Uygulanabilir mi?

Koronavirüs için testleri devam eden aşılar mevcut, örneğin Pfizer Biontech Covid-19 aşısı bir süredir deneme sürecinde ve Pfizer gibi dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi aşıyı bulduk diyorsa bu en azından bana güven veriyor.

Bu Pfizer'in koronavirüs aşısının amacı elbette covid olmayan kişilere karşı bağışıklık kazandırarak hasta olmamalarını sağlamak. Peki acaba zaten hasta olan birisine de covid aşısı uygulanırsa faydası olur mu? Covid'în her bünyeye etkisi farklı olduğu için ve özellikle kronik hastalığı olan ya da yaşça ileri kişilerde ölüm riski daha fazla olduğu için entübe edilmek yerine belki aşı ile daha fazla bir iyileşme oranı sağlanmış olunabilir mi? Aramızda doktor arkadaşlar ya da aşı konularında prensiplerin ne olduğu konusunda bilgili arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirlerse bence çok önemli bir konu, özellikle bu aşılar iyice yaygınlaştığında bu sorunun yanıtı daha da önem kazanacak.

watersea

11.11.2020 00:35

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koronavirüs Aşısı Hasta Olanlara Uygulanabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.