5.00 / 1 oy

Korona virüsün belirtileri nelerdir?

Korona virüsü diye bir virüs yokken de hepimiz hasta oluyorduk, başımız ağrıyordu ya da ateşimiz çıkabiliyordu. Şimdi evinde en ufak bir kırgınlık yaşayan herkes kesin korona virüsü kaptım diye kendine tanı koyuyor ve paniğe kapılıyor. Korona virüsünün belirtilerini tek bir seferde yazarak bu belirsizlikten kurtarmak istedim herkesi.

Korona Danışma Hattı Numarası

Konuya girmeden önce Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı iletişim merkezi tarafından korona virüsü danışma hattı servisinin bilgisini hatırlatmış olayım. Alo 184 hattı üzerinden telefonla destek ve danışmanlık hizmeti alabilrisiniz.

 

Korona virüsünün belirtileri nelerdir?

Virüsün belirtileri herkeste farklı sürelerde ortaya çıkıyor ve bu süre 2 gün ile 14 gün arasında değişiklik gösteriyor. Ancak belirtileri ortaya çıkmasa da hastalık bulaşıcı olma özelliğine sahip olduğu için siz farkına varmadan başka insanlara da bulaşabiliyor. Bu yüzden herkesin maske takmaya özen göstermesi çok önemli.

Korona virüsünün etkileri bünyeden bünyeye değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki belirtiler, kronik hastalığı olan kişilerde farklılık gösterebilir. Ayrıca virüsün tüm belirtileri bir anda ortaya çıkmamakta, gün gün şiddetlenerek kendini göstermektedir.

Korona virüsünün belirtileri:

- Ateş

- Bopaz ağrısı

- İshal

- Yemede zorlanma ve boğazda şişkinlik

- Öksürük

- Kusma

- Nefes darlığı

- Halsizlik ve kırgınlık hali

- Burun akıntısı

- İştahsızlık ve kilo kaybı

 

vaveyla89

07.04.2020 07:37

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Ekim 2021 22:03
    0

    mevsim geçişindeyiz ve her zaman olduğu gibi yine çeşitli yaygın bulaşıcı hastalıklar var çevremizde. özellikle okullarda çocukların birbirlerinden kaptıkları nezle türevi hastalıklara karşı hazırlıklı ve bilinçli olmak gerek. her hastalık covid değildir ve panik olmaya gerek yoktur. ama elbette özellikle yaşlı kişileri koruma altına alabilmek için gerekli görülen durumlarda pcr testi yaptırıp tanı koymak da gerekli olabilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Korona virüsün belirtileri nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.