5.00 / 1 oy

Kaya tuzu mu deniz tuzu mu daha sağlıklı?

Üç beyazdan uzak durmak gerekse de ben tuzdan vazgeçemeyenlerdenim. Eskiden sofra tuzunu yerdim, sağlığıma pek önem vermeyip gençliğime güvendiğim zamanlarda. Fakat şimdilerde sağlık sorunlarım başlayınca mecburen sevdiğim ve tüketmekten vazgeçemeyeceğim ürünlerde daha sağlıklı olanlara yönelmeye gayret gösteriyorum. 

Biraz araştırma yapmadan önce tuzlarda bu kadar çok çeşit olduğunu bilmiyordum açıkçası. Şu an hangi doktoru dinlesem birbirinden farklı şeyler söylüyor. Biri diyor ki kaya tuzu daha faydalı öbürü diyor ki deniz tuzu daha faydalı. Büyük bir çoğunluk kaya tuzunda daha fazla mineral olduğunu söylüyor fakat öyle illa Himalaya tuzu olması gerekmezmişç Çorum tuzu da yeterince iyiymiş fakat burada kaliteli, bilinen bir marka olması önemliymiş tabii ki. Ben de pemmbe tuzu merak ediyordum fakat bu açıklamadan sonra öğütülmemiş kaya tuzu ya da deniz tunu alıp kendi öğütme makinem ile kullanacağım kadarını çekerek tüketmeyi düşünüyorum. Sizin bildiğiniz kalitesine güvendiğiniz bir marka var mı? ya da bilimsel kaynağı olan ve hangi tuzun daha sağlıklı olduğu hakkında bilgi içeren bir kaynak varsa okumam için gönderebilirsiniz de. En azından benim gibi aklı karışan ve kararsız kalanlar için yardımcı olmuş olursunuz. 

Tabii ki yine de tuzun fazlasının zarar olduğunu unutmamakta fayda var. 
 

mira

04.02.2021 00:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kaya tuzu mu deniz tuzu mu daha sağlıklı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.