5.00 / 1 oy

Kaloriferde hava olmamasına rağmen az ısınıyor

Eski tip döküm kaloriferlerden var evde, bu yıla kadar da çok güzel ısıttığı için yeni tip kaloriferlere geçmemeye çok kararlıydım. Eski Tip Döküm Kaloriferlerin Havası Nasıl Alınır? yazısındaki işlemi ben de yıllardır uygularım ve kalorifer eğer yanmıyorsa ya da az yanıyorsa içindeki havayı aldıktan sonra dakikalar içinde canlanırdı. Bilenler bilir, döküm kalorifer yandığı zaman da odada kış vakti atlet giyseniz bile terler duruma gelirsiniz. Verimlilik açısından bence halen en güzel kalorifer modelidir.

İlk kez bu kış kaloriferde hava olmamasına rağmen (tüm peteklerdeki havaları aldım, artık sadece su geliyor ve içeride hiç hava yok) petekler çok az ısınıyor ve evin sıcaklığı da 21 derecelerde kalıyor. Acaba ev soğuk değil de ben mi üşüyorum diye Xiaomi BT Termometre incelemesi (Dijital Ekranlı) yazısındaki termometreyi aldım, geceleri oda sıcaklığı 18 dereceye kadar düşüyor, gündüz güneş falan derken en yüksek sıcaklık olarak da bu saatlerde 24 dereceleri görüyor salon. Ama salonda genelde akşamları vakit geçirdiğim için 21 dereceler seviyesi rahatsız ediyor, uzun kollu bile giysem ellerim soğuk olduğu için üşüyorum ve rahatsız ediyor. Acaba kalorifer peteklerinde hava olmamasına rağmen ısınmıyor olması (ılık seviyelerde kalıyor) neden olabilir?

Not: apartmanda benden başka şikayetçi olan da yok, kazan dairesine inip bakmadım ama her zaman olduğu kadar yakılıyormuş yine kaloriferler

deta

02.02.2021 08:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Mart 2022 00:01
    6

    yönetici az yaktırıyordur, boşuna apartman görevlisine kızmayın

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kaloriferde hava olmamasına rağmen az ısınıyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.