5.00 / 1 oy

Bedelli askerlikte doğum izni var mıdır?

Bedelli askerlik bildiğiniz gibi 21 gün olarak yapılıyor, peki bu 21 gün içerisinde eşi doğum yapacak olan asker doğum izni alabilir mi, alabiliyorsa kaç gün alabilir?

Not: Eğer bebeğin doğum tarihinin askerlik yapılacak süre içerisinde olduğunu hastaneden belge alarak askerlik şubesine götürürse celp tarihini değiştirmesi mümkün müdür konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yanıt verebilirlerse bir arkadaşım için soruyorum.

Edit: Cevabı buldum herkesten önce ben bilgi vermek istedim. Celp tarihinin değişip değişmeyeceği konusunda bir bilgi yok ancak askerlik yapıldığı dönem içerisinde doğum izni alınabiliyor ve doğum izninin süresi de 10 gün. Bu 10 gün de askerlikten sayılıyor. Dolayısıyla askerdeyken bebek sahibi olan ve bedelli askerlik yapmakta olan bir asker, askerliğinin bitimine 10 gün kala doğum iznine ayrılarak askerliğini evde tamamlayabiliyor.

Ahmet.Güler

25.01.2021 16:20

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 29 Mart 2022 02:31
    7

    sadece soru başlığına bakıldığında dalgası geçilebilir ama aslında ne kadar zor bir durum olduğunu biraz düşününce anlayabilirsiniz. askerde zaten sınırlı iletişim ve kalma zorunluluğu var. bu sürece eşinin doğum yapması gibi bir olayı eklediğinizde zaten kısa olmayan bu askerlik süresi ne kadar uzun ve zor gelir düşünmek bile istemiyorum. askerlik yapanlar şafak sıkıştırmasının ne olduğunu bilirler, tüm askerliğiniz boyunca çocuğunuzun o esnada büyüyor olduğunu ve bir daha asla o yaşlarında ve günlerinde olmayacağını bilmek çok zordur

  • 29 Mart 2022 22:13
    2

    bedelsiz askerlik için tüm tespitlerinize katılırım ama başlığın bedelli askerlik olduğunu atladınız sanırım, bedelli askerlik süresi kaç gündü hatırlamıyorum ama bence bu süre zarfında bir de doğum izni varsa zaten askerlik biter muhtemelen

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bedelli askerlikte doğum izni var mıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.