5.00 / 1 oy

Şarap şişelerini yıllandırmak için ne yapmak gerekir?

Evde tahminen 15-20 yıllık olduğunu bildiğim şarap şişeleri var ve ben oh ne güzel yıllanıyorlar diye düşünürken meğerse şarap şişelerindeki şarapları yıllandırabilmek için yapılması gereken şeyler varmış. Bizdeki şarap şişelerinin böyle bir durumları yoktu aslında, yıllarca evde kimse bu şarapların yüzüne bakmadığı için kenarda köşede yıllanmış oldular. Ama yıllandırmak için özel işlemler yapmayınca şarap bozulur diyorlar?

Bu şarapların bozulup bozulmadıklarını şişelerini açmadan anlayabilmemin bir yolu var mı? Ayrıca bu şişeleri şimdi belli açılarla vs. koyarak yıllandırmaya başlasam bir ihtimal tekrar yıllar sonra düzelerek kıymetlş hale gelebilirler mi? Son senaryo olarak da eğer şişedeki şarapların içilebilir bir tarafı kalmadıysa koleksiyonerler vs. için halen bir değerleri olabilir mi yoksa kaldırıp hepsini atmak en doğrusu mu?

sonberber

07.09.2020 19:42

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Şarap şişelerini yıllandırmak için ne yapmak gerekir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.