5.00 / 1 oy

Kahoot Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Kalabalık ortamlardan uzak kalmamız gereken şu günlerde en büyük darbelerden birisini eğitim sektörünün aldığı muhakkak. Dijital seçeneklerin neler olduğunu öğrenerek kendine en uygun araçları seçmek isteyen herkes için kendi araştırma sonuçlarımı paylaşmaya devam ediyorum.

kahoot

Kahoot hem bir oyun, hem de eğitim aracı olarak değerlendirilebilir. Eğitmenlerin öğrencilere online olarak test hazırlayabildikleri online bir platform olan Kahoot, hem testleri hazırlamayı hem de testleri öğrenci olarak çözmeyi oldukça eğlenceli bir hale getirmiş. Sorular için şıklar ve süre gibi seçenekleri belirledikten sonra ürettiğiniz pin numarasını istediğiniz kişilerle paylaşarak bu testlere katılmalarını ve cevaplarını da anlık olarak takip etmeyi sağlayabilirsiniz. Her sorunun yanıtlanmasının ardından da öğrencilerin başarı ve puan karşılaştırmaları ekrana verildiği için keyifli bir oyun olarak oynaması da çok zevkli. Testler tamamlandığında sonuçları excel'e kaydederek performans değerlendirme gibi aşamaları da değerlendirebilirsiniz.

 

 

zenon

25.03.2020 16:36

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kahoot Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.