5.00 / 1 oy

İran'da Coronavirüs'ten ölenleri kireçle göndükleri doğru mu?

Hükümetlerin corona virüsüne yakalananların sayısını bilinçli olarak ve olası daha büyük bir krizi engellemek amacıyla düşük gösterdiğini düşünüyorum. Durum özellikle İran'da içler acısı olarak görünüyor. Dün İran'a ait olduğu iddia edilen bir uydu ekran görüntüsü paylaşıldı yabancı haber kanallarında. Uydu görüntülerinde beyazla kaplanmış alanlar kırmızıyla çizilmiş ve bu alanların kireçle gömülen corona virüs hastalarının toplu mezarları olduğu iddia edilmiş. Haberin devamında da morgların ve cenaze servislerinin tamamen dolduğu ve bundan sonraki cenazelerin bir süre İran'da bu şekilde gömüleceği iddia edilmiş. Ne kadar doğru bilemiyorum ama içten içe panik seviyem artıyor, gelişmiş dediğimiz avrupa ülkeleri bile elleri kolları bağlı gelişmeleri izliyorlar. Sonumuz hayrolsun diyorum.

iran kireç toplu mezar uydu görüntüsü

 

arabi

15.03.2020 10:00

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 22 Şubat 2022 16:29
    0

    eğer gerçekse o ölenlerin yakınlarının bugünkü psikolojilerini düşünmek bile istemiyorum

  • 6 Haziran 2020 13:29
    -2

    iki arkadaşım var İranlı, biri haberlerin doğru olduğunu savunurken diğeri inkar edenlerden. Bense hükümetlerin genellikle haberleri gizlediği kanısında olduğum için ve de virüsün kadavralarda bile yaşadığını duyduktan sonra mezarların kireçle kaplanmasını olası görüyorum. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İran'da Coronavirüs'ten ölenleri kireçle göndükleri doğru mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.