5.00 / 1 oy

İpli Manuel Doğrayıcılar (El Rondosu) iyi kesiyor mu?

Mutfakta elimin altında durması için pratik, yıkaması kolay ve ağır olmayan bir doğrayıcı (el rondosu) arıyorum. El rondosu deyince genellikle ipli olanlar daha ön planda. Çok nadir görmekle birlikte bir de yine elle üstten basılanlar var sanırım. Onların kullanımı daha rahat daha kolay gibi. Her iki çeşitte de 4 bıçak ya da 2 bıçak olanlar mevcut. 2 bıçak yerine 4 bıçaklı daha mantıklı geliyor bana fakat 4 bıçaklı olanların boyutu daha büyük olduğu için tercih edilmiyor olabilir. Bunların bıçakları ne kadar keskin? Açıkçası soğan doğramak için yeterli oluyor mu dönme hızı ve keskinlikleri? Tabii bir de ipinin kalitesi önemli 2 çekmede kopacaksa almaya hiç gerek yok, evdeki rondoyu kullanmak çok daha mantıklı. 

Basit ürünlerde kalite aranmaz gerçi ama ben yine de içimde kalmasın sorayım, sadece plastik hazne, bıçak ve ipin bulunduğu kapak var değil mi? kapak ile malzeme arasında koruyucu bir ekipman yoktur bunlarda diye düşünüyorum. Motorlu ürünlerde bile bulmak zorken. Sizin kullandığınız markalar neler? Günlük kullanımda fazla büyük olmayacak şekilde önereceğiniz, uygun fiyatlı el rondosu var mı?

 

yesil417

08.12.2020 02:52

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Mayıs 2022 04:15
    0

    denemedim ama tipleri de hiç güven vermedi, bildiğimiz elektrikli rondo kullanmak en sağlıklısı gibi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İpli Manuel Doğrayıcılar (El Rondosu) iyi kesiyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.