5.00 / 1 oy

Instagram'a giriş yapılınca bildirim almak

Gmail'de ve diğer google uygulamalarında ben herhangi bir cihazdan oturum açınca bana hemen şu IP adresinden oturum açıldı gibi bir mail geliyor ve bu sayede kimsenin maillerinme girmediğine emin olabiliyum. Ama Instagram uygulamasını herhangi bir cihazdan açıp şifremi yazarak oturum açabildiğim sürece hiçbir bildirim gelmiyor giriş yapıldığına dair. Dolayısıyla şifremi bilen ya da bir şekilde kazara bile olsa doğru tahmin etmeyi başaran birisi Instagram hesabıma girse nasıl haberim olacak? Bir başkasının instagram hesabıma girdiğini nasıl öğrenirim?

Instagram'da da güvenli cihazlara ekle gibi bir özellik vardır diye tahmin ediyorum ama güvenlik ayarları içinde böyle bir özellik bulamadım. İlk kez oturum açılan yabancı cihazlardan oturum açıldığında mail ile bana oturum açıldığına dair bilgi vermesi özelliğini instagram uygulamasından ya da web sayfasından nereden nasıl etkinleştirebilirim? 

Edit: Ayarlar içinde güvenlik > giriş hareketleri (Login Activity) ekranından tüm giriş yapılan saatleri, cihazlar ve hatta konumunu bile görebiliyorum ama anlık bildirim almadıktan sonra faydası olacağını düşünmüyorum.

instagram login activity

H.Gölpınar

05.12.2020 19:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram'a giriş yapılınca bildirim almak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.