5.00 / 1 oy

Google One aile paylaşımında birbirimizin dosyalarını görür müyüz?

Selamlar, bir yıldan fazladır Google One üyesiyim ve 2 TB bulut depolama alanı ile Google Drive kullanıyorum. Bu sayede harici harddisklerimin bozulması ve eski yedeklerimin kaybolması gibi bir endişem de olmamış oluyor. Alan olarak yetiyor mu derseniz neredeyse yarısı halen boş diyebilirim. Gmail'imin bile artık saklama kapasitesi dolmuştu ama tüm dertlerime yıllık 290 TL gibi bir ödeme ile çare bulmuş oldum ve çok memnunum. Klasör sync (eşitleme) özelliği sayesinde neyi attım neyi silmedim dertleri de olmadan kullanabiliyorum.

Benim merak ettiğim konu ise ailemden ya da arkadaşlarımdan birisine bir alan tahsisi yaparsam (aile üyesi ekleme gibi bir özellik var google one uygulamasında) google drive üzerinden birbirimizin dosyalarını görmüş olur muyuz yoksa herkes kendi özel depolama alanına mı sahip olmuş olur?

Edit: merakımı gidermek için direk denedim ve bir arkadaşımı aile üyesi olarak ekledim. Birbirimizin google drive dosyalarını görmüyoruz ve herkes kendi özel saklama alanına sahip olmuş oldu, ama sanırım ona tanımladığım alan 15 GB ile sınırlı ve nasıl artırabileceğimi de bulamadım. Ayrıca galiba paylaşılan klasör yaratma özelliği de varmış ama bizim ihtiyacımız olmadığı için paylaşılan aile klasörü yaratmadık.

agnostik

16.12.2020 11:37

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google One aile paylaşımında birbirimizin dosyalarını görür müyüz?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.