5.00 / 1 oy

HTML'de yorum eklemek ya da kodları yoruma dönüştürmek

Web uygulamalarında hangi backend ile kod yazarsak yazalım sonuç olarak html olarak render edildiği için html etiketlerini ve özelliklerini bilmeden ilerlemek mümkün değil. Güncel IDE'lerin de her türlü işlem için kısayolları ve butonları olduğu için çok temel bilgiler kullanılmadıklarında unutulabiliyorlar. Bugün bir html sayfasında birkaç satır kodu yorum haline getiremediğimi fark edince kendime çok güldüm, demek ki yorum yapma konusunda bile ide'lerin kısayollarına o kadar bağlanmışım ki düz bir text editör'de basit bir yorum satırı ekleme işlemi bile unutulabiliyormuş.

Açtım internetten baktım, görünce de hatırladım ama buraya da yazarak benim gibi başka unutanlar da varsa diye bulunsun istedim, o kadar eğitim yazısı paylaşılıyor belki birileri referans falan vermek ister :)

<p>Satır 1</p>
<p>Satır 2</p>
<p>Satır 3</p>
<p>Satır 4</p>
<p>Satır 5</p>

Html'de tek satırlı yorum yapma uygulamasını satır 2 için, çok satırlı yorum yazma uygulamasını da satır 4 ve 5 üzerinden yapalım.

<p>Satır 1</p>
<!--<p>Satır 2</p>-->
<p>Satır 3</p>
<!--<p>Satır 4</p>
<p>Satır 5</p>-->

 

bora34

01.06.2020 20:26

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
HTML'de yorum eklemek ya da kodları yoruma dönüştürmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.