5.00 / 1 oy

Hindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır?

Hayatımızın mutlaka bir döneminde hindistan cevizi yağını duymuşuzdur. Bazen bu tarz ürünler birden patlak veriyor ve her daim her türlü üründe karşımıza çıkıyor. Şu an çevredemki arkadaşlarımın neredeyse hepsi hindistan cevizi yağını deli gibi tüketiyor hem de daha önce hiç duymadığım şekillerde. Yemeklik yağ olarak kullanandan tutun da yüzüne sürene ya da saçını hindistan cevizi yağıyla nemlendirenden tutun da tatlı tariflerinde hindistan cevizi yağı kullananlara kadar...

En garip gelen kullanım şekli ise hindistan cevizi yağı ile gargara yapılması oldu. Açıkçası 20 dakika boyunca hiç yorulmadan ağız gargara yapılıp sonra tükürülerek ağızdaki mikropların öldüğünü ve dişlerin beyazladığını iddia edenler etrafımdayken akıl sağlığımı koruyabildiğime şükrediyorum doğrusu. 

Ben intermittent fasting yani aralıklı oruç şeklindeki yaşam biçimini 2 yıldır bozmadan uyguladığım için türk kahvesine 1 tatlı kaşığı ilave ettiğim hindistan cevizi yağı ihtiyacım olan enerjiyi gündüz vakti depolamama yardımcı oluyor. Fakat bunun dışında ne yemeğime katarım, ne yüzüme sürerim ne de bir başka şekilde kullanırım gibi geliyor. Zaten kullandığım hindistan cevizi yağı da organik olup güvendiğim bir aktar dostumdan aldığım yağ. Bilmediğiniz markaları bilmediğiniz sitelerden almak hem güvenli değil hem de sağlıklı değil diye düşünüyorum.

Siz hindistan cevizi yağı kullananlardan mısınız? Kullanıyorsanız nerelerde kullanıyorsunuz, ne gibi etkilerini gördünüz paylaşırsanız hepimiz için faydalı olur. 

Selda.Yamaç

28.11.2020 09:50

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.