5.00 / 1 oy

HDMI Portu Olmayan Televizyona Android TV Kutusu Bağlanabilir mi?

Eski bir televizyonumuz var ve dönemin iyi televizyonlarından birisi olsa da o zamanlar HDMI teknolojisi muhtemelen olmadığı için arkasında HDMI portu bulunmuyor. Bunun yerine (DVI portu da yok) scart ve vga girişleri mevcut. Xiaomi'nin Mi Box gibi ürünlerinin ise sadece tek bir görüntü giriş portu bulunuyor ve bu da HDMI portu.

HDMI dönüştürücü kullanma çözümü aklıma geliyor ama HDMI kablosundan geçen onca data'nın dönüştürücüden geçtikten sonra scart ya da vga kablo ile televizyona ulaşabileceğinden şüphe ediyorum. Görüntü kalitesi zaten enkaz olacak onun da farkındayım, bu yüzden daha ucuz bir android tv box da satın alabilirim ama ileride daha iyi bir televizyona da bağlarsam diye iyi bir ürün alma ihtimalim de halen var.

Televizyonda HDMI girişi olmaması problemimi HDMI dönüştürücü kullanmak dışında daha zekice bir şekilde çözebilmek için bir önerisi olan olursa umuduyla bu soruyu açıyorum ama olmazsa da sağlık olsun, artık ilk deneyen ben olmuş olurum :)

mehmet eryılmaz

18.10.2020 19:46

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
HDMI Portu Olmayan Televizyona Android TV Kutusu Bağlanabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.