5.00 / 1 oy

Hasan Can Kaya (Konuşanlar) Youtube Videolarını Neden Kaldırdı?

Neye ilgi duysak bir anda ya kıymeye biniyor ya da özelliklerini yitiriyor, daha Hasan Can Kaya Konuşanlar'ın En Komik Bölümü Hangisi yazısının yazalı neredeyse bir ay olmuşken bir de baktım ki kanal youtube videolarının tamamını yayından kaldırmış, acaba eleştirilerden kaynaklanan bir küslük durumu mu yoksa çok popüler olduğu için siber saldırı falan mı derken sonra da zaten Hasan Can Kaya'nın Netflix ve Amazon Prime Video benzeri bir dijital platform ile anlaştığı haberleri internette paylaşılmaya başlandı (bkz: Hasan Can Kaya Hangi Dijital Platform İle Anlaştı?).

Resmi bir açıklama görmemiş olsam da benim tahminim, Hasan Can Kaya'nın anlaşma yapmış olduğu bu yeni dijital yayın platformu ile imzalamış olduğu sözleşmenin maddeleri gereği kendilerinden başka bir platformda (youtube gibi) yayın yapma hakkı olmadığı için kendinin youtube videolarının tümü yayından kaldırıldı. Eski videolarının da artık bu yeni yayın platformunda izlenebilir olacağını tahmin ediyorum, ilk sezonlarında youtube'dan yayınlanan Sıfır Bir dizisinin Blu TV ile anlaştıktan sonra eski yeni tüm bölümlerinin sadece Blu TV'de izlenebilmesi benzeri bir durum olması muhtemel yani bence. Eski bölümler bir daha hiç yayınlanmaz ve sadece yeni bölümler çekilir ise Hasan Can Kaya'nın ilk dönem enerjisini kaybetmesi ve son bölümlerde zaten eleştirildiği şekilde tekrara düşmesi tehlikesi var. Bu yüzden umarım eski bölümler de youtube'da ya da yeni dijital platformunda bir şekilde izlenebilir olur.

delicavit

20.12.2020 00:00

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hasan Can Kaya (Konuşanlar) Youtube Videolarını Neden Kaldırdı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.