5.00 / 1 oy

Göz Lazer (Çizdirme) Ameliyatında en iyi yöntem hangisidir?

Etrafımda göz kusuru olan ve gözü lazer ameliyatına uygun kim varsa gözünü çizdirmiş durumda. Büyük bir çoğunluğu da hayatından çok memnun. Nedense ben bir türlü cesaret edip de yaptıramıyorum zira göz bu daha iyi göreceğim, hayat kalitem artacak diye görme yetimi kaybetmek istemem açıkçası. Belki görme kaybı yaşanması çok küçük bir ihtimal fakat bitmeyen bir göz kuruluğu yaşamak, sürekli damlalara bağımlı kalmak, gece sürüş kalitesinin düşmesi (ışık hüzmeleri görülmesi sebebiyle) gibi yaşanacak belirsizlikler beni daha da korkutuyor.  Evet şu an da gözlüğe bağımlı yaşıyorum ya da lens takıyorsam nereye gitsem yanımda mutlaka lens solüsyonu, lens kabı ve yedek lens oluyor acil bir durum yaşarsam diye. Tüm bunları düşününce insan lazer ameliyatı olmak ile olmamak arasında kalıyor ne yazık ki..
Bir an diyorum ki tamam yaptırıyorum, bu sefer de hangi yöntemin daha iyi olacağına karar veremiyorum. Söylemeyi unuttum yakın çevremde gözünü çizdiren herkes ile gidip her seferinde gözüm uygun mu diye muayene oldum (garip bir şekilde bu muayeneye para harcamayı seviyorum sanırım). Hepsinde de kornea kalınlığının yeterli olduğu dolayısıyla gözümün her yönteme uygun olduğu sonucu çıktı. Benim karar vermemi bekliyor doktor. İki seçeneğin var dedi: 
  1. İstersen sadece 24 saat acı çekeceğin ve ertesi gün günlük yaşamına devam edebileceğin görece daha yeni sayılan ve daha pahalı olan yöntemler mi? yoksa,
  2. İlk lazer ameliyatı yöntemi olan, sonuçları daha net bilinen, iyileşme süreci 3 gün ile 1 hafta arasında değişen, daha uygun fiyatlı yöntemler mi? 
Yöntem isimleri aşağıdaki şekilde:
  • PRK, 
  • LASIK,
  • i-LASIK, 
  • SMILE Lazer
  • NO-TOUCH SMART LAZER
  • Femto LASIK, 
  • Fakik göz içi lens tedavisi 
Sizin yaptırıp iyi ki yaptırmışım dediğiniz yöntem hangisi? Ya da keşke diğer yöntemi kabul etseydim dediğiniz yöntem var mı? yaşanılan süreci de anlatırsanız çok sevinirim. 

yilmazumut

05.12.2020 02:46

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Göz Lazer (Çizdirme) Ameliyatında en iyi yöntem hangisidir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.