5.00 / 1 oy

Firefox Sekme Renklerini Değiştirmek

Google Chrome'da Sekme Rengi Değiştirmek yazısını görünce ben de Firefox'ta sekme renklerini nasıl değiştirebilirim diye merak ettim ve Firefox eklentilerini kurcaladım. Anladığım kadarıyla tarayıcıların yeni versiyonları, eklenti geliştiricilerine daha az oyun alanı tanımaya başlamışlar ve tarayıcı üzerindeki müdahale edilebilir alanları da kısıtlamışlar. Çoğu eklentinin yorumlarında eskiden çalışan eklentilerin belirli tarayıcı güncellemelerinin ardından çalışmaz hale geldiği yazılmış.

Sekme renklerini değiştiren (eklentinin kendi ekranından takip edebiliyorsunuz) ColorfulTabs adında bir firefox eklentisi buldum. Eski firefox sürümlerinde tamamen işlevsel olduğu için daha da popülermiş ama güncel sürümlerde maalesef temalarla kısıtlamışlar kullanıcıları. Temalarda da en fazla aktif sekme için farklı bir renk seçebiliyorsunuz o kadar, ayrıca sekme gruplama özelliği var ama her sekmeye farklı renk verebilmenin tadını vermiyor.

Yine de denemek isteyen firefox kullanıcıları için kendime kurdum ve aşağıdaki gibi bir ekan görüntüsü aldım.

firefox change tab colors

onurözdemir

01.02.2021 06:56

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 1 Şubat 2022 14:03
  4

  8 GB ram ile herhangi bir tarayıcıda 5'ten fazla sekme açınca bilgisayar takılmaya başlıyor, o kadar sekme açabilmek için kuantum bilgisayar falan mı kullanıyorsunuz?

 • 1 Şubat 2022 10:22
  2

  ben de bir konu hakkında araştırma yapmaya başlayınca 20 sekmeden sonra artık hangi sekmenin ne olduğunu takip edemez noktaya geldiğim için düşünebilirim ama gruplama ya da birden fazla pencere kullanmak da güzel çözümler

 • 11 Haziran 2022 07:25
 • 1 Şubat 2022 09:28
  0

  güzel fikirmiş aslında ama eklenti yorumları çok olumsuz olduğu için kullanmamaya karar verdim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Firefox Sekme Renklerini Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.