5.00 / 1 oy

Google Asistan Pin Kodu İstiyor?

Google Asistan ile evdeki akıllı aletleri yönetebilmek için sesli talimatlar vermeye başladım. Hem Türkçe hem de İngilizce olarak gayet iyi anlaşabiliyoruz ama telefon bir süre sonra tuş kilidini aktif hale getirdiğinde google asistan da sesli komutları yerine getirmek için önce şifreyi girmemi istiyor. Bu adımın telefon güvenliği için çok önemli olduğunun farkındayım ama elimle şifre desenini çizdikten sonra hazır elimde telefon varken istediğim uygulamayı da açıveririm, ne anladım ben sesli komut verebiliyor olmaktan?

Telefonu elime almadan (mesela bulaşık yıkarken ışıkları açmak gibi) sadece sesli komutlarla akıllı evi google asistan üzerinden yönetebilmem için şifreyi de sesli olarak söyleyebileceğim bir kullanım mümkün müdür? Örneğin bana şifreyi sesli olarak girmemi söylese ve ben de atıyorum şifre 2468 desem ve telefon güvenlik doğrulamasını sesli kod ile yapsa bu mümkün mü?

deta

17.11.2020 00:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Asistan Pin Kodu İstiyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.