5.00 / 1 oy

İnternetten Bilinmeyen Numara Sahibini Bulmak

Kısa bir süre öncesine kadar akıllı telefonların telefon defterlerini kullanarak gelen aramalar rehberde olmasalar dahi diğer telefon defterlerinde nasıl kayıtlılarsa o şekilde görünüyordu ve birisinin satıcı mı, pazarlamacı mı yoksa eski bir arkadaş mı olduğunu rehberde kayıtlı olmasa bile görebiliyorduk. Sonradan Android ve iOs işletim sistemlerinde bu tür uygulamaların artık telefon defterlerine erişim izinlerine artık müsaade edilmediği için bu uygulamalar da telefonlardan kalktı. Kendi adıma telefon defterimin çalınması hiç hoşuma gitmiyordu ama diğer taraftan tanımadığım kişiler aradığında kim olduklarını görebiliyor olmak da işimi çok kolaylaştırıyordu.

Şimdi şüpheli aramalar tarzı internet siteleri var ama sadece çok sayıda arama yapan pazarlamacı firmalar için girdi yapıldığından bireysel kayıtlarda işe yaramıyor. Bir de ücretli olarak herkesin numarasını veritabanında tuttuğunu iddia eden uygulamalar var ama para vermediğim için bilemiyorum.

İnternetten ücretsiz olarak hangi numaranın kime ait olduğunu öğrenebildiğimiz bir internet sitesi ya da akıllı telefon uygulaması var mıdır yoksa bilinmeyen numaralar servislerini mi aramak gerek artık? 

karadaglı

18.11.2020 20:37

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İnternetten Bilinmeyen Numara Sahibini Bulmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.