5.00 / 1 oy

Google Analytics kodları çalışıyor mu nasıl test edilir?

Önceki iki yazıda Google Analytics'e bir internet sitesinin kaydını nasıl yapabileceğimizi (bkz: Siteye Yeni Bir Google Analytics Kodu Almak) ve Wordpress ile hazırlanmış internet sitesine Google Analytics kodlarını nasıl ekleyebileceğimizi (bkz: Wordpress Siteye Google Analytics Kurulumu Yapmak) inceledikten sonra artık Google Analytics'e giriş yaparak entegrasyonumuzda bir sorun olup olmadığını ve Google Analytics kodlarının çalışıp çalışmadığını kontrol edebiliriz.

1. Adım: Google Analytics sayfasını açalım ve giriş yaparak kontrol etmek istediğimiz mülkün yönetim izleme girelim.

2. Adım: Sol taraftaki seçenekler arasından Gerçek Zamanlı sayfasına girelim, mevcut sayı sıfırı gösterirken farklı bir sekmede ya da akıllı telefondan Google Analytics entegrasyonunu kontrol etmek istediğimiz internet sitesini açalım. Sayfanın yüklenmesi ile birliktte online kişi sayısının 1 olduğunu ve harita konumunun da sizin olduğunuz bölgede olduğunu görebiliyor olmanız gerekir.

google analytics gerçek zamanlı kullanıcıNot: Eğer siteye giriş yaptığınız cihazda ya da tarayıcıda reklam engelleyici aktif ise Google Analytics'i de engelleyebilir ve girişinizin Google Analytics tarafından tespit edilebilmesini engelleyebilir.

bkz: PHP'de yorum eklemek

bkz: Wordpress Database Update Required Hatası ve Çözümü

bkz: php.exe nerede olur ve yeri nasıl bulunur?

bkz: PHP'de Fonksiyon Tanımlamak ve Çağırmak

bkz: PHP Escape Karakterleri Listesi

PhpCoder

22.02.2021 03:08

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Analytics kodları çalışıyor mu nasıl test edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.