5.00 / 1 oy

Youtube'da duymaktan nefret ettiren kelimeler

Youtube videoları izleyerek herkes kendi amacına göre faydalanabilir, hele ki evde kendi karantinamızı uygularken bu boş zamanı değerlendirmek adına youtube'u televizyonun aksine bir görüntülü kütüphane olarak değerlendiriyorum. Ama herkes birbirinden izlediklerini yaptığı ve söylediği için herkesin ağzına sakız olmuş bir kaç tane kelime var, her duyduğumda o an izlemekte olduğum videoyu kapatıyorum ve o kanalı da bir daha mümkün olduğunca izlemiyorum.

Günlük konuşmalarda da nefret ettiğim ve herkesin ağzında olan aynen kelimesi maalesef youtube'da da her yaştan insanın sohbet ederken herkesin ağzında. Bu kadar itici bir kelime daha olamaz, yapmayın bunu kendinize.

Hİtabet olarak arkadaşlar denmesi o kadar baydı ki anlatamam. Yemek tarifi açıyorum, teyzeler merhaba arkadaşlar bu videoda size bilmemne tatlısı tarifini anlatıyorum diyor. Arkadaşlar diyen teyze mi olur ya? Teyze bitiyor sokakta şaka yapan ergenler arkadaşlar diyor, konusunda uzman mühendisler arkadaşlar diyor. Televizyonda bir kere duymadım şu arkadaşlar kelimesini, youtube'da herkesi arkadaş yapan faktör nedir?

Son olarak son zamanlarda özellikle yemek kanallarında duyduğum ama fazlaca duyduğım için normalde batmaması gerekirken batmaya başlayan bir kalıp var: bu şekilde. Her ne yapıyorsa bu şekilde diyor, demeseniz de anlıyoruz zaten bu şekilde olacağını..

frekans

04.04.2020 10:36

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube'da duymaktan nefret ettiren kelimeler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.