5.00 / 1 oy

Fiyat performans ürünü çöp torbası tavsiyesi

Marketlerdeki çöp torbaları ücretli olduğundan beri evde bir çöp torbası krizi yaşanıyor. Önce evde birikmiş beyaz market poşetlerine güveniyorduk ama ekmel alırken ya da çöp torbası olarak kullanırken hemen bittiler, demek ki hazıra dağ dayanmıyormuş 😒 Marketlerden parayla çöp torbası satın almak zaten bünyemize ağır gelirken bir de satın aldığımız çöp poşetlerinin beğenmediğimiz market poşetleri kadar bile dayanıklı olmadıklarını görmek daha da üzüntü verici oldu. Özellikle mavi renkli ince çöp torbaları daha çöp kutusuna takarken bile delik deşik olmaya başlıyor. Kalın olsu diye satın aldığımız jumbo boy olan siyah renkli çöp torbaları da o kadar büyükler ki çöp torbasına takınca yarısından çoğunu köşeye kıvırmak zorunda kalıyoruz, sonra da yarısını bile kullanmadan atmak zorumuza gidiyor.. Yazar arkadaşlardan bu çöp torbası krizini kendi evlerinde nasıl aştıklarını açıklamalarını rica ediyorum. Marketten 25 kuruşa poşet alarak çöp torbası yapmaya devam edenlerin dışında her mantıklı çözüm ya da çöp torbası önerisi için cevaplarınızı bekliyorum.

opevren

30.10.2019 08:18

Bu soru 5 kez yanıtlandı.

 • 4 Kasım 2019 00:24
  24

  Ayda 45 TL'ye Netflix alsam mı almasam mı diye düşünürken bir anda her ay daha önce bedava aldığın bir şeyin giderine bu kadar para vermek bence de nahoş bir durum. Bir kere tanesine 1.5 TL vermektense marketten 25 kuruşa çöp torbası almaya devam ederim daha iyi, hiç olmazsa markete gidince aldığım eşyaları taşımama da yardım etmiş olur da iki işe birden yarar parasını çıkartır :) Bu arada battal boy dediğiniz torbanın içine de adam sığar farkındasınız değil mi? Evinizde standart büyüklükte çöp kovaları kullanıyorsanız zaten orta boy çöp kovası kullanmanız yeterli. Orta boy çöp torbaları 55x60 xm boyutunda oluyorlar ve 10'lu paketleri de 10 TL seviyesine satılıyor. Yine tanesi neredeyse 1 TL ama kaliteli. Daha hesaplı çöp torbaları için internette 200 adet çöp torbasını 29 TL'ye satan mağazalar da var, bunun da tanesi 15 kuruşa gelmiş oluyor. Tercih sizin yani.

 • 3 Kasım 2019 19:07
  22

  Yıllarca bedava olarak kullandığın bir şeyin 10 tanesine 15 TL vermek istemiyor insan doğal olarak, kaliteli çöp torbasının tanesi 1.5 TL. Akşamdan akşama çöp veren 2-3 kişilik bir aile yemeğine göre bazen o çöpü dolduramayabilir bile, market poşetleri de bu yüzden güzeldi işte. Nasıl olsa sınırsız ve bedava diye akma tehlikesine karşı iç içe iki tane geçirip öyle takılırdı çöp kovasına. Şimdi tanesine 1.5 TL verdiğiniz çöp torbasını akşam atmaya eliniz titrer, acaba daha oldu mu, yarın akşama kadar yeter mi derken ev 1 günlük çöp kokar. her gün çöp atan kişi için de aylık olarak 45 TL düzenli masraf demek bu bu arada.

 • 2 Kasım 2019 05:32
  12

  Battal boy olarak isimlendirilen çöp torbaları 92 cm genişliğe ve 95 cm yüksekliğe sahipler. Cook marka olan çöp torbalarının battal boy olanları 10'lu paketler olarak ortalama 13 TL seviyesinde satılıyorlar ve ortalama üzeri bir kaliteye sahipler. Hiç denemedim ama Cook markasının bir de ekstra kalın çöp torbaları var, bunların da 10'lu battal boy olanları 15 TL seviyesine satılıyorlar. Sürekli poşet delinmesinden muzdarip olanlar için kaliteli bir ürün.

 • 27 Eylül 2021 10:16
  0

  çöp torbalarının fiyatları düştü ya da bana artık çöp torbasına para vermek normal gelmeye başlamış da olabilir. alışveriş yaparken raftaki en ucuz orta boy çöp torbasını alıyorum ve sorunsuzca kullanıyorum. eskiden market torbalarında delik olunca çöp içindeki sıvılar çöp tenekesine akardı. artık çöp torbası kullanmaya başlayınca böyle bir sorun da kalmamış oldu, demek ki en hesaplı çöp torbaları bile kolay kolay delik olmuyorlar

 • 7 Mayıs 2022 22:51
  0

  bim ya da a101'de karşınıza çıkan en ucuz çöp torbasını alın, aralarında tutma kolu gibi gereksiz özellikler dışında çok fazla fark yok

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fiyat performans ürünü çöp torbası tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.