5.00 / 1 oy

Excel Sürümü Nerede Yazar?

Aslında önceki yazıda (bkz: Microsoft Office Sürümü Nasıl Öğrenilir?) bir Microsoft ofis programının hangi sürüm olduğunu nasıl kontrol edebileceğimizi iki farklı yöntemle anlatmıştım, ama Mcrosoft Excel içerisinde bu uygulamayı daha somut bir şekilde yapmak istedim.

Eğer Excel içerisinden, kullanmakta olduğunuz Excel ve Microsoft Office programının sürümünü öğrenmek isterseniz şu adımları takip edin:

- Üstte en solda yer alan Dosya (File) sekmesine gelin

- Soldaki seçeneklerden Hesap (Account) seçeneğini seçin.

excel sürümü öğrenme

Örneğin bu ekran görüntüsünde kullanılan Excel ve Office sürümünün Microsoft Office Professional Plus 2019 olduğu görülebilir. Diğer Excel sürümleri için de Hesap ya da Yardım menüsü içinden bu kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Excel'de CHAR(10) ne işe yarar?

bkz: Excel Flash Fill (Hızlı Doldurma) Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

bkz: Excel'de Ekrandaki Tüm Formülleri Göstermek

bkz: Excel'de Bir Yazının Ortasındaki Harfi Bulmak

bkz: Excel'de çıktı alırken tablonun bir kısmı yeni bir sayfa oluyor

bkz: Excel'de Kişisel Masraf ve Bütçe Tablosu Şablonu Örneği

küpü

01.05.2021 14:33

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 22 Ağustos 2022 21:59
    3

    bana btün excel'ler aynı geliyor, her sürümde kesin bir şeyler ekliyorlardır ama temel kullanımda fark yaratacak bir geliştirme en azından ben farkedemiyorum. ileri seviye excel kullanıcılarını hedefleyerek o kadar ar-ge yapmak ve her seferinde yeni excel sürümleri hazırlamak ne kadar gerekli onu da merak ediyorum

  • 1 Ekim 2021 12:12
    0

    eski office'lerde menü üstte yer aldığı için hemen yardım menüsünden diğer programlarda olduğu gibi sürüm vb bilgilerine bakılabilirdi. aradan kaç yıl geçmiş, ben halen bu ribbon denilen menüye alışamadım. alışanlar için muhtemelen büyük kolaylıktır ama her seferinde ben menüde kaybolduğumu ve aradığımı bulamayacağımı hissediyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel Sürümü Nerede Yazar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.