5.00 / 1 oy

Excel'de Kişisel Masraf ve Bütçe Tablosu Şablonu Örneği

Excel'de şablonların kullanımı (bkz: Excel'de Şablon (Template) Özelliği Nasıl Kullanılır?) ile ilgili temel bilgi ve banka kredisi ödemesi ile ilgili bazı şablonları inceledikten sonra (bkz: Excel Kredi Ödeme Şablonları ve Örnekleri) çok hoşuma giden bir diğer şablonu göstermek istedim: kişisel harcamalar ve bütçe şablonu.

Excel'i açtıktan sonra Yeni (New) ekranında kişisel aylık bütçe anlamına gelen personal monthly budget aramasını yapın ve gelen sonuçlardan beğendiğinizi seçin.

excel kişisel bütçe yönetimi örneği

Özellikle kişisel bütçe yönetiminin rakamlara dökülmesinin ve paranızı hangi alanlara yüzde kaç ağırlıkla harcadığınızı tespit etmek size tasarruf ve yatırım konusunda çok faydalar sağlayacaktır. Bunun için de excel içindeki bu hazır araçları kullanmanız ve zaten hazırlanmış olan bu tasarımları incelemenizi tavsiye ederim.

Öz Hakiki Bumblebee

25.07.2020 05:25

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 29 Mart 2022 01:21
    3

    excel'de önemli olan verinin kendisidir, veri olmadıktan sonra en cafcaflı en karmaşık hesapları yapabilen excel dosyaları bile işlevsizdir. dolayısıyla öncelikle siz bir excel dosyasında harcama tarihi, harcama türü, harcama detayı ve fiyatı (varsa taksitleri) şeklinde veri tutmaya başladığınızda ufak tefek düzemlemelerle yıllar içinde kendi kişisel hesap excel dosyanızı zaten herkesten daha iyi (size uygun ve size özel) hazırlamış olursunuz. dolayısıyla tavsiyem şablon aramak yerine öncelikle verilerinizi düzenli kaydetmeye başlayın, gerisi zaten gelir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Kişisel Masraf ve Bütçe Tablosu Şablonu Örneği

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.