5.00 / 1 oy

Excel'de Ekrandaki Tüm Formülleri Göstermek

Excel'de formül yazdıktan sonra formülün kendisi değil, ürettiği sonuç görüntülenir. Örneğin değerlerin toplamını altığınız bir SUM fornksiyonu sonucunda ekranda gördüğünüz şey değerlerin toplamıdır. Peki Excel'de çalışırken açık olan çalışma dosyasındaki formülleri görmek için ne yapabiliriz?

Excel'de hem çalışırken görüntülemek, hem de istenirse çıktı alındığında formüllerin görüntülenmesini sağlamak amacıyla Formülleri Göster (Show Formulas) adında bir özelliğe sahip. Bu özelliği aktive etmek için;

- Önceki örnek için hazırladığım (Excel'de Formüllerin Referanslarını Tek Seferde Görmek) personel tablosunu açıyorum ve Formulas menüsü altındaki Show Formulas (Formülleri Göster) butonuna tıklıyorum.

excel formülleri göster

Artık çalışma ekranında formüllerin sonuçları yerine tüm formüller görünüyor ve çıktı alma ekranını açarsanız da (Excel Sayfasını Yazdırmak (Print) İçin Ne Yapılmalıdır?) sonuçlar yerine formüller yazıyor olacaktır. Formülleri göster özelliğinden çıkmak ve tekrar sonuçları görmek isterseniz de Formülleri Göster (Show Formulas) butonuna tıklamanız ve bu sefer pasif duruma getirmeniz yeterli.

Öz Hakiki Bumblebee

31.07.2020 04:22

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Ekrandaki Tüm Formülleri Göstermek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.