5.00 / 1 oy

Excel'e Emoji (Gülen Yüz) Eklemek

Excel'de yaptığınız sayfalarca formül çalışmaları, arka planda çalışan makrolar sunumlarda pek fark edilmedikleri için sunumu güçlendirecek ve çalışmanızı özgün kılacak dokunuşlara ihtiyaç vardır. Önceki yazıda bir sütunun nasıl vurgulanabileceğini ve bir excel dosyası açılır açılmaz dikkatleri bir noktaya toplayabileceğimizi gösterim (bkz: Excel'de Bir Alanı Renkli Çerçeve İçinde Göstermek). Bu yazıda da tasarımı bir aşama daha ileri götürerek excel dosyasını açan bir kişinin ilk dikkat edeceği değerlerin belirlenmesinde ve sonuçların yorumlanmasında nasıl etkili bir tasarım yapabiliriz buna bakalım.

Excel'de şekil (shape) eklemek ile ilgili çok sayıda örnek paylaşmıştım, ok şekli (bkz: Excel'de Çalışma Dosyasına Ok Şekli Çizmek) de bunlardan birisiydi ama bu örnekte kullanacağımız ok diğerlerinden biraz farklı olacak.

Ekle (Insert) menüsü altında şekiller (shapes) ikonuna tıklayarak aşağıdaki ok seçeneğini seçiyorum, rengini de yeşil olarak değiştiriyorum.

excel yeşil ok

Şimdi bu okları kopyala yapıştır yaparak istediğim her bir satır için ekliyorum ve en dikkat çekmek istediğim noktaya da emoji eklemek için yine şekiller (shapes) menüsünü açıyorum ve gülen yüz şeklini seçiyorum.

excel smiley emoji

Öz Hakiki Bumblebee

21.07.2020 01:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'e Emoji (Gülen Yüz) Eklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.