5.00 / 1 oy

Excel'de Çalışma Dosyasına Ok Şekli Çizmek

Excel'de sık ihtiyaç duyulan bazı şekillerin nasıl çizilebileceği ile ilgili paylaştığım yazılara devam ediyorum. Önceki benzer uygulamar için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Excel'de Çalışma Dosyasına Düz Çizgi Şekli Çizmek

Excel'de Çalışma Dosyasına Üçgen Şekli Çizmek

Excel'de Çalışma Dosyasına Kare ve Dikdörtgen Şekli Çizmek

Excel'de Çalışma Dosyasına Daire Şekli Çizmek

Ok şekli ise yapısı gereği daha önce paylaştığım bu geometrik şekillerden daha farklı, çünkü okun nereden gelip nereye gittiği ve nereyi gösterdiği gibi önemli ayrıntılar var. Excel Shapes aracında çizgi (line) şekli için ayrılmış özel bir kategori var ve eğimli oklardan düz oklara kadar her istediğimiz seçeneği buradan bulabiliyoruz.

excel lines

Ekle -> Şekiller -> Oklar (Insert -> Shapes -> Lines) altında çizmek istediğimiz ok türüne göre istediğimizi seçebilir ve seçtikten sonra mouse'un sol tuşuna basılı tutup bırakarak istediğimiz şekillerde oklar çizebiliriz.

excel ok çizmek

Diğer Excel şekillerinde olduğu gibi okların da renklerini değiştirmek ya da efektler eklemek için Format menüsü içindeki tasarım seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Öz Hakiki Bumblebee

20.07.2020 00:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Çalışma Dosyasına Ok Şekli Çizmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.