5.00 / 1 oy

Excel'de Bir Alanı Renkli Çerçeve İçinde Göstermek

Aşağıdaki gibi bir tablonuz olduğunu düşünelim, son sütundaki toplam değerlerini bir şekilde vurgulamanız ve buraya dikkat çekmeniz gerekiyor. Bu yazıda farklı bir sunuş tekniği ile bu vurguyu nasıl yapabileceğinizi göstereceğim.

excel aylık toplam

Excel'de shapes (şekiller) konusunda örnekler paylaşırken dikdörtgen şekli eklemek ile ilgili de bir yazı paylaşmıştım (bkz: Excel'de Çalışma Dosyasına Kare ve Dikdörtgen Şekli Çizmek). Benzer şekilde bir dikdörtgen ekliyoruz ve toplam sütununun olduğu alana çiziyoruz.

excel yuvarlak köşeli dikdörtgen

Şimdi dikdörtgenin iç rengini renksiz yapacağız ve kırmızı renkli bir border (çerçeve) ekleyeceğiz. Format menüsünden şekil renkleri (shape fill) ve şekil dışı (shape outline) araçlarını kullanarak istediğiniz gibi tasarlayın.

excel shape border

Hücrelere border eklemek yerine pek sık kullanılmayan ve daha şık bir sunum metodu olduğu için denemenizi tavsiye ederim.

Öz Hakiki Bumblebee

21.07.2020 00:09

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Bir Alanı Renkli Çerçeve İçinde Göstermek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.