5.00 / 1 oy

Excel Dosyasına Nasıl Resim Eklenir?

Microsoft Excel programı bu kadar işlevsel ve araçlarla dolu bir programken içinde resim yüklemeye izin vermemesi elbette mümkün değil, bu yazıda Excel dosyasına resim yüklemenin ve boyutlandırmanın en basit yolunu göstereceğim. İster bilgisayarımızdan bir fotoğraf yüklemek isteyelim, istersek de internetten bulduğumuz bir görseli Excel dosyasının içine eklemek isteyelim, tümü Excel içerisinde mümkün.

Microsoft Excel'de haricen yüklenen dosyalar ve resimler için Insert (Ekle) menüsü kullanılmaktadır. Ekle menüsü altında bilgisayarınızdan fotoğraf yüklemek için Pictures ikonunu, internetten bir görseli Excel içerisine eklemek için ise Online Pictures ikonunu kullanabilirsiniz.

excel resim ekle

 

Excel'e İnternetten Fotoğrafı Eklemek

Microsoft Excel, Microsoft firmasına ait web platformları üzerinden doğrudan görsel ekleyebileceğiniz araçlarla geliyor. Bing arama motoru ve OneDrive bulut dosya saklama servisleri de Microsoft'a ait olduğu için bu kullanıma özel bir arayüz hazırlanmış.

Online Pictures ikonuna tıkadığınızda Bing arama motorundan ve OneDrive bulut servisinden görsel yükleyebilmeniz için hazır araçlar gelmektedir.

excel online fotorğaf eklemek

 

Excel'e Bilgisayardan Fotoğrafı Eklemek

Ekle (Insert) menüsü altından Pictures ikonuna tıkladığınızda bilgisayarınızdan yüklemek istediğiniz görseli seçebilmeniz amacıyla bir pencere açılacaktır, tek yapmanız gereken hangi görseli yüklemek istediğinizi seçmek. Seçebileceğiniz görsel uzantıları konusunda da oldukça fazla formatın desteklendiğini görebilirsiniz:

excel resim ekleme uzantılar

 

Excel'de Resim Boyutlandırmak

İnternetten ya da bilgisayarınızdan Excel'e yüklediğiniz fotoğrafı yeniden boyutlandırmak için görsele bir kere tıklayın ve köşelerinde görünür duruma gelen noktalara basılı tutarak küçültün ya da büyütün. Üst kısmındaki ikona tıklayarak döndürmek ya da ortasına basılı tutarak yerini değiştirmek de mümkündür.

Öz Hakiki Bumblebee

18.07.2020 21:23

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel Dosyasına Nasıl Resim Eklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.