5.00 / 1 oy

Excel'de Yazıları Sağa Hizalamak

Excel'de yazıları sola hizalayabildiğimiz gibi (bkz: Excel'de Yazıları Sola Hizalamak) benzer şekilde sağ tarafa hizalanacak şekilde de düzenleyebiliriz.

Önceki örnekte kullandığımız tablo üzerinden örneklendirelim, aşağıdaki amacımız tablodaki yazıların ve sayıların tümünün sağ tarafa doğru sıfırlanması ve hizalanması olsun. Bu işlem için diğer ofis programlarındaki hizalama araçlarında olduğu gibi Home sekmesi altındaki sağa hizalama ikonunu kullanacağız.

excel sağa hizalamak 

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğimiz gibi sağa hizalama ikonu, hizalama seçenekleri arasındaki en sağda kalan seçenek. Şimdi sağa hizalamak istediğimiz hücreleri seçerek sağ tarafa doğru hizalayalım. Bu örnek için A2 ile G9 arasındaki tüm hücreleri seçerek sağa yaslayalım.

Bu işlem için A2 ile G9 arasındaki tüm hücreleri seçelim ve üstteki görselde kırmızıya boyayarak gösterdiğim sağa hizala ikonuna basalım.

excel sağa hizalama yapmak

Artık sağ tarafa hizalanmasını istediğimiz tüm alanlar sağa yapışmış oldu, hizalamanın sağ tarafa doğru olduğunu görebilmek için hizalama seçenekleri arasındak sağ taraftaki sağa hizala ikonunun aktif olduğunu da görebiliyoruz.

Öz Hakiki Bumblebee

19.06.2020 14:57

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Yazıları Sağa Hizalamak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.