5.00 / 1 oy

Chrome'da seçim yapınca kopyala seçiminin çıkması

Aktif olarak en sık kullandığım tarayıcı Google Chrome, bunun haricinde zaman zaman Opera tarayıcısını kullandığım da oluyor. Google Chrome, tüm cihazlardaki etkinliklerimi ve şifrelerimi senkronize ettiği için çok kullanışlı oluyor ama Opera'nın da Google Chrome'da olmayan çok sevdiğim iki özelliği var. Birincisi dahili olarak VPN'e sahip olması, ikincisi ise bir yazıyı seçer seçmez üzerinde bir kopyala butonunun belirmesi. Bir yazı seçtiyse belli ki onu kopyalayacağım zaten başka ne amacım olabilir ki? İşte Opera'da olan bu çok kullanışlı özellik maalesef Google Chrome'da dahili olarak gelmiyor.

Neyse ki artık tarayıcılara eklenti kurulabiliyor ve herkes de kendi ihtiyaç duyduğu eklentileri hazırlayarak ücretsiz olarak indirilebilir şekilde Chrome web mağazasına yüklüyor. Artık o kadar çok eklenti düşünülmüş ki acaba bu var mıdır diye merak etmeye bile gerek kalmadan karşınıza onlarca seçeneği ile birlikte geliyor.

Chrome'da bir yazıyı seçer seçmez kopyalamanıza olanak sağlayan Auto Copy adında bir eklenti var, Opera'daki işlemi bile daha da hızlı ve pratik bir hale getirdiği için Opera'daki otomatik kopyalama işlemini Google Chrome'da taşımak isteyen herlese şiddetle öneririm.

Şimdilik daha kullanışlı bir eklenti bulamadım ama bulan olursa cevap olarak yazmasını rica ediyorum, bilgiler paylaştıkça çoğalır.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer başlıklar için;

bkz: Chrome Bağlantınız gizli değil hatası ve çözümü

bkz: Google Chrome indirilen dosyaları nereye kaydediyor?

bkz: Mobil Chrome'da Son Kapatılan Sekmeleri Silmek

bkz: Masaüstü Chrome'da mobil yer işaretleri nasıl sabitlenir?

bkz: Chrome'da bir sayfadaki birden çok linki aynı anda açmak

bkz: Google Chrome Canary Nedir ve Ne İşe Yarar?

marcos

08.05.2021 08:28

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da seçim yapınca kopyala seçiminin çıkması

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.