5.00 / 1 oy

Excel'de Grafiğin Tasarımını Değiştirmek

Önceki yazı için bkz: Excel'de Karşılaştırmalı Bar Grafik Eklemek

Dün gece hazırladığım veriye benzer bir hayali veri seti hazırlayarak yılların karşılaştırmalı rakamlarını bar grafiği üzerinde görüntüledim. Her yılın kendi rengi olması ve sayısal değerlerin grid çizgileri üzerinde karşılaştırılabiliyor olması çok hoş ayrıntılar, ama şu tasarımı biraz değiştirsek?

excel column bar chart

Excel'de uzun uzadıya her seferşnde grafiklerin tasarımlarını değiştirmek zorunda kalmayalım diye hazır ve çok şık tasarımlar eklemişler, bu tasarımları da mouse ile üzerlerine gelerek kendi grafiğimizde önizleme yaparak görebiliyoruz. Bunun için grafiğimizi mouse ile seçtikten sonra Design menüsü altındaki Chart Styles seçeneklerine gelmemiz gerekiyor.

excel chart styles

Şimdi grafiğimizin başlığını değiştirdikten sonra (bkz: Excel'de Grafiğin Başlığını Değiştirmek) bu hazır tasarımlardan birisini kendi grafiğimize uygulayarak yeni tasarımımıza göz atalım.

excel grafik tasarımını değiştirmek

Bence tek bir dokunuş ile daha şık bir grafiksel gösterim tasarlayamazdık, kendi beğenilerinize göre deneyebileceğiniz çok sayıda tasarım seçeneği mevcut.

Öz Hakiki Bumblebee

22.07.2020 00:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Grafiğin Tasarımını Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.