5.00 / 1 oy

Excel'de Grafiğin Başlığını Değiştirmek

Önceki yazımda sütun bazlı verilerin birbirleriyle karşılaştırmalı grafiklerini nasıl çizdirebileceğimizi göstermiştim (bkz: Excel'de Karşılaştırmalı Bar Grafik Eklemek) ama grafiğin başlığı Chart Title olarak geldiği için başlık değiştirme işlemini ayrı bir yazıda ele almak istedim.

Microsoft Excel, hem grafik eklemeyi çok basit hale getirip hem de özelleştirme konularında inanılmaz çeşitlilikte detay ayar sunmayı başaran bir program, bu yüzden grafikler ve grafiklerin tasarımsal özelliklerini değiştirmekle ilgili olarak vakit bulduğumda ayrı bir yazı dizisi hazırlamak istiyorum. Ama şimdilik konumuzu dağıtmadan Excel grafiklerindeki başlıkların nasıl değiştirilebileceğine bakalım.

Öncelikle, eğer grafikte başlığın görünmesini hiç istemiyorsanız başlığı seçerek klavyedeki del tuşuna basmanız yeterlidir, grafiğin boyutu otomatik olarak büyüyecek ve başlığın harcadığı yer dde grafiğin kendisine ayrılmış olacaktır. Ancak eğer amacınız grafikteki başlığı değiştirmek ise;

- Başlığın olduğu yere mouse imleci ile tıkladığınızda yazı yazılabilir şekilde yanıp sönmeye başlayacaktır

excel chart title

- Grafik başlığını tekrar düzenledikten sonra mouse'un sol tuşu ile grafikten uzak bir yere bir kere tıkladığınızda başlık düzenlemesi işlemi tamamlanmış oluyor

excel grafik başlığı değiştirmek

Öz Hakiki Bumblebee

21.07.2020 04:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Grafiğin Başlığını Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.