5.00 / 1 oy

Outlook POP3 Hesabını IMAP Olarak Değiştirmek

3 bilgisayarda outlook kullanıyorum, gelen mailler tüm bilgisayarlara düşüyor ve bu sayede görmediğim bir mail olmuyor (zaten pop3 kurulum ayarlarında gelen maili sunucudan silme seçeneği seçili) ama gönderdiğim mailler sadece maili gönderdiğim mailde kalıyor ve başka outlook'tan gönderdiğim mailleri göremiyorum. Bunun için POP3 olan mail hesabını IMAP olarak güncellemem gerektiğini anlıyorum.

Peki mevcut bir Outlook POP3 mail hesabını IMAP olarak güncellemek mümkün mü? Yeni bir mail hesabı açarak bunu IMAP olarak kurmaktan bahsetmiyorum, çünkü bu durumda tüm eski mailler için diğer hesabı kontrol etmek durumunda kalacağım muhtemelen.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Outlook'u görev çubuğunda nasıl gizleyebilirim?

bkz: Outlook PST Dosyalarına Nasıl Şifre Konur?

bkz: Outlook'ta Gerekli Hazırlıkları Yapıyoruz Yazısı Geçmiyor

bkz: Outlook'ta gelen mail bir kelimeyi içeriyorsa engellemek

bkz: Outlook pst yedekleri nasıl geri yüklenir?

bkz: Thunderbird'de mailleri export ve import etmek

fatih55

18.06.2021 02:27

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 18 Haziran 2021 08:17
    19

    Outlook'ta bir mail hesabının POP3 mü yoksa IMAP mi olarak kurulacağı, mail hesabının kurulması anında seçilebiliyor ve sonrasında değiştirilemiyor. Yani tüm bilgisayarlarınızda ilgili mail adresi için tüm mecut Outlook hesaplarınızı koruyarak yeni birer hesap oluşturmanız ve tümünü de IMAP olarak eklemeniz gerekiyor. Eski hesaplardan geçmiş mailleri görebilirsiniz, yeni hesaptan ise mail gönderip alabilirsiniz. Bir süre sonra eski maillere ihtiyacınız kalmadığında (kalanları da kendinize tekrar yönlendirebilirsiniz) sadece IMAP hesabını kullanmaya geçebilirsiniz.

  • 28 Ekim 2021 05:34
    0

    benim de bildiğim kadarıyla bir hesap ya pop olarak kurulur ya da imap olarak. sonrasında bu hesap için değişiklik yapmanız mümkün değil. ama eski hesabı pasife aldıktan sonra yeni bir hesap kurulumu yaparak istediğiniz pop ya da imap seçimini yapabilir ve bu hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Outlook POP3 Hesabını IMAP Olarak Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.