5.00 / 1 oy

Excel'de Birleştirilmiş Hücreleri Ayırmak

Benzer yazı: Excel'de Hücreleri Birleştirmek

Excel'de hücrelerin birleştirilerek tek bir hücre olarak kullanılabileceğinden ve bu işlemin bize sağlayacapı tasarımsal kolaylıklardan bahsetmiştik, peki ya birleştirdikten sonra bu hücreleri birbirlerinden ayırmamız ya da farklı boyutlarda (daha çok hücreyi) birleştirmemiz gerekirse ne yapacağız? Excel'de birleşik hücreleri ayırmak için de bir çözüm var elbette.

excel birleşik hücreleri birbirinden ayırmak

Excel'de hücreleri birleştirmek için kullandığımız Birleştir ve Ortala (Merge & Center) butonu bir toggle butondur ve tekrar basıldığında birleştirme özelliğini kaldırmaktadır. Dolayısıyla birleşik olduğu için ayırmak istediğiniz hücreyi seçili duruma getirdikten sonra Home sekmesi altındaki Birleştir ve Ortala (Merge & Center) butonuna tekrar basmanız yeterli. Eğer farklı sayıda hücreyi birleştirmel isterseniz de ayırdıktan sonra birleştirmek istediğiniz farklı sayıdaki hücreyi seçili hale getirerek tekrar Birleştir ve Ortala (Merge & Center) butonuna basarak birleştirebilirsiniz.

Öz Hakiki Bumblebee

24.06.2020 11:37

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Birleştirilmiş Hücreleri Ayırmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.