5.00 / 1 oy

Evdeki eski ansiklopedileri değerlendirmek

Evde 20-30 yıllık ansiklopediler duruyor ve sığdığı kadarı görünür raflarda aksesuar vazifesi görüyor, sığmayanlar da dolapların ücra raflarında kimseye fayda sağlamaksızın yer kaplamaya devam ediyor. Bu durumun, Türkiye'deki hemen her ev için de geçerli olduğunu bizzat gördüğüm için biliyorum, bir dönemin kuponla ansiklopedi alma furyası artık ne kadar ilgi gördüyse demek ki onbinlerce evde aşağı yukarı aynı ansiklopediler var.

Bunun dışında eski ya da yeni kitaplar için de benzer bir durum söz konusu. Kitaplık yapıp da okuduğu ya da okumadığı kitapları sergilemekten keyif alan insanları eleştirmek bana düşmez, ama en azından yer kaplıyor ve faydalı olacakları bir yere vermek istiyorum diyen kişilerden ise gelen cevap hep aynı oluyor, kime vereyim? Sahaflara verseniz para karşılığı satmak gibi oluyor, artık adamlar da bıkmış bu eski kitaplardan bedavaya almayanı bile biliyorum.

Peki sorum şu, köy okullarının kütüphanelerinde vb. değerlendirmek üzere bu kitaplar bağışlanamaz mı? En azından şurada şöyle bir kitap ihtiyacı var diyecek birisi olsa kargo masraflarını da karşılayarak bu yardıma önayak olmak istiyorum. Tüm fikir ve önerilerinize açığım.

trıumph

31.08.2019 16:49

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evdeki eski ansiklopedileri değerlendirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.