5.00 / 1 oy

Evde Güve Kelebeği Neden Olur?

Evde yaklaşık bir aydır her gün 1-2 güve kelebeği görüyorum, tümünü de tahtalı köye gönderiyorum ama bu güve kelebeklerinin nereden ya da neye geldiklerini halen çözemedim. Evde bakliyatlarının tümünü sakladığım bir dolap var, tüm bakliyatlar da ayrı ağzı hava almayan kapalı kavanoz gibi kaplarda duruyorlar. Pirinç, bulgur, nohut ve mercimeklerin artık tümünü attım ama halen evde güve kelebekleri görmeye devam ediyorum.

Güve kelebekleri kıyafetlere de gelir diyorlar ama ben tümünü mutfakta gördüğüm için halen bakliyat türü yiyeceklerden şüphelenmeye devam ediyorum. Acaba halen bulamadığım kelebek yapan yemekler mi var bir yerlerde yoksa zaten evin içinde bir yerde üredikleri için mi sürekli yeni kelebekler görmeye devam ediyorum diye merak ediyorum.

Sonunda muhtemelen evi ilaçlatmak zorunda kalacağım ama mutfağımın ilaçlanması fikri d hiç hoşuma gitmediği için bu kelebeklerin nereden nasıl geldiklerini ve onlardan nasıl kurtulabileceğimi bilen ve tavsiye verebilecek birileri varsa diye buraya sormak istedim, teşekkürler.

Nevin.Yavuz

18.10.2020 08:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Şubat 2022 00:02
    3

    mutfaktaki çekmecelerin arkasına düşmüş ve bozulmuş bakliyatlar olabilir. tüm çekmeceleri sökün ve dolapların altını üstünü arkasını içini iyice temizlediğinizden emin olun

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde Güve Kelebeği Neden Olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.