5.00 / 1 oy

Etsy'de satış yapmak ve para çekmek için gerekenler

Etsy'de, exclusive ürünlerden oluşan çoğunlukla el yapımı özel ürünlerin satışa sunulduğu bir e-ticaret platformu. Bir nevi ebay'in niş ürünler pazarı gibi düşünebilirsiniz. Ürünler, elbette alibaba gibi 1 dolarlar seviyesinde değil (nispeten pahalı) ama her internet sitesinde aynı çin malı ürünleri görmekten bıkan alışveriş severler için de dünyanın dört bir yanından takip edilen ve alışveriş yapılan popüler bir mecra. Dolar üzerinden gelir sağlamak için yurt dışına satış yapmak gibi bir planınız varsa etsy'de yurt dışına satış yapabilmek mümkün. Ancak kargo masrafları, seo (ilanlarınızın daha yukaruda görüntülenmesi için) kargo bedava olarak ürün listelemek ve ürün iadelerinde çözüm önerileri sunmak ve ödeme alabilmek (paypal ile çalışılıyor ama bizde artık paypal kullanılmıyor, iyzico kullananlar da varmış ama nasıl yapılır bilemedim) gibi problemlerden dolayı daha hiç mağaza açmaya niyetlenmeden insan pes ediyor. Şimdilik araştırma sürecindeyim ama bir şeyler başarabilirsem buradan paylaşmak istiyorum.

Etsy'e kabul edilmek için en önemli kriter, ürünlerinizin sadece etsy'de satılıyor olması (exclusive) ve ürün fotoğraflarından içerik bilgilendirme yazılarına kadar tüm içeriğin tamamen sizin tarafınızdan kopyala yapıştır olmadan etsy'e özel hazırlanmış olması. n11 gibi multivendor sitelerde satış yapmakta olan ve her fotoğrafı ve yazıyı başka bir satıcıdan çalan mağazalara göre değil yani.

panx

06.03.2020 15:06

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Etsy'de satış yapmak ve para çekmek için gerekenler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.