5.00 / 1 oy

Eski saat için nasıl kordon seçebilirim?

Evde yıllardan beri çekmecede duran eski bir saat buldum, elime aldığım gibi de silikon benzeri bir malzemeden hazırlanmış olan kordonu kırıldı. Saate pil taksam muhtemelen çalışır, bir zamanlar da güzel bir saat modeli olduğunu hatırlıyorum. Adidas marka ve güzel bir kordon ya da kılıf içinde durumu olmayan birisine hediye edebilirim diye düşünüyorum.

Bu saati saatçiye götürmeden evde kendi imkanlarımla onarmak istiyorum. Öncelikle saatin pili bitmiş, bir şekilde içini açarak pilini değiştirmem gerekiyor. Pili bir şekilde değiştiririm ama içine oturtmalı kasa tipi saat kordonu varmış bu saatin, üzerindeki tüm silikonları kazıdıktan sonra yine benzer bir kordon satın almak istiyorum. İnternetten böyle bir kordonu nereden bulabilirim ve sipariş verebilirim? Ayrıca saatin kordona tam olarak oturacağına emin olabilmek için ne yapmam gerekir? Saatin ölçülerinden vs almam gereken kordon tipini anlayabilir miyim?

saat kordon silikon

celile

19.11.2020 08:08

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 7 Kasım 2021 09:16
    0

    böyle tatlı saatlerin kordonları falan zamanla deforme olup kopunca çok üzülüyorum çünkü aynı markanın o zaman o saat için ürettiği kordonlardan başkası olmayabiliyor ve güzelim saat de çöpe gidebiliyor. umarım uyan başka kordonlar da bulmuşsunuzdur ama bana pek olası gelmedi.

  • 27 Aralık 2021 00:23
    0

    eğr kordonu değiştirilebilir bir saat değil ise alacağınız kordonun uyumsuz olması oldukça muhtemel. bu yüzden uğraşarak zaman ve para israfı yapmanız yerine bir saatçiye gitmenizi öneririm

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Eski saat için nasıl kordon seçebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.