5.00 / 1 oy

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Hatası ve Çözümü

Bu web sayfası kullanılamıyor - ERR_CONNECTION_TIMED_OUT  hatası Google Chrome'da görülen bir hatadır ve Yeniden Yükle butonuna basarak tekrar kontrol edilebilir. Eğer sayfayı yeniden yüklemenize rağmen hata devam ediyor ise aşağıda paylaştığım rehbere göz atarak hatanın sebebini ve çözümünü bulabilirsiniz.

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT hatasına sebebiyet veren birden fazla durum olabildiği için öncelikle sizin cihazınızda bu hatayı almanıza sebebiyet veren durum nedir bunu tespit etmek gerekir. ERR_CONNECTION_TIMED_OUT hatası sizin cihazınızdan ya da internet bağlantınızdan kaynaklanıyor olabileceği gibi açmaya çalıştığınız internet sitesinin sunucundan da kaynaklanıyor olabilir.

- Sunucu kaynaklı olarak bu hatayı alıyor olmanız, açmak istediğiniz internet sitesinin sunucusunun, isteğinize çok geç yanıt veriyor olmasından kaynaklanabilir. Bu durumda farklı zaman dilimlerinde tekrar deneme yapabilirsiniz. Ancak eğer internet sitesinin DNS sunucusundaki yapılandırmadan kaynaklı bir sorun varsa (mükerrer A kayıtları girmek gibi) bu durumda internet sitesi yöneticisinin hataları gidermesini beklemeniz gerekir. Alternatif olarak web archive gibi bir site üzerinden internet sitesinin eski bir sürümüne erişmeyi düşünebilirsiniz.

- Cihazın DNS sunucunuzu değiştirdiyseniz, almakta olduğunuz hata bundan da kaynaklı olabilir. Çözümü için farklı bir ağdan (örneğin wi-fi kullanmadan telefonunuzdan) o internet sitesinin açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.

- Bilgisayarınızdaki bir zararlı yazılım (virüs vb) bir internet sitesine erişmenizi engelliyor ya da farklı bir IP adresine yönlendirmeye çalışıyor olabilir. Bilgisayarınızı (ya da u hatayı almakta olduğunuz cihazı) zararlılara karşı taramayı da çözüm adımlarından birisi olarak değerlendirebilirsiniz

- Modem ya da router'dan kaynaklı problemler için modeminizi yeniden başlatmak da bu hataya çözüm olabilmektedir

- Tarayıcınızdan kaynaklı bir problem olabileceği için farklı tarayıcılar ile ve gizli oturum ile bu internet sitesini açmayı deneyebilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Wordpress Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu hatası

bkz: Response: 534 Protection level negotiation failed Filezilla Hatası

bkz: The Extender Provider failed to return an Extender for this object hatası

bkz: Unable to locate a java runtime hatası ve çözümü

bkz: Android Studio Duplicate Resources Hatası ve Çözümü

bkz: HDMI VGA Dönüştürücüsü ile Ekranda Out of Range Hatası Almak

oissende

03.10.2021 10:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Eylül 2022 23:48
    0

    bağlanmak istediğiniz uzak sunucu sizin talebinize bir süre yanıt veremediyse (yoğunluk ya da fraud request algılaması gibi sebeplerle olabilir) bu duruma genel olarak connection time out adı verilir zaten. sunucu ile client arasındaki handshake tamamlanmadıysa buna genel olarak bağlantı zaman aşımı işlemidir diyebiliriz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Hatası ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.