5.00 / 1 oy

Maskelerin Kulakların Arkasını Yara Yapmaması İçin Çözüm

Maskeyi saatlerce takmanın en büyük zorluğu, maskenin ipinin kulakların arkasını yara yapması oluyor. Maske yüzünüzde de olsa çenenizde de olsa ip sürekli kulağın arkasında aynı yere baskı uyguladığı için önce inceden acıtmaya başlıyor ama sonra iyice kesip yara yapıyor o bölgeyi. Sonra maske bile takamıyorsunuz çünkü o yaraya en ufak bir şey temas etmesine bile acı olarak tahammül edemiyorsunuz.

3 boyutlu yazıcılardan alınan maske arkalığı aparatları ile bu problem çözülmüş. Maskenin iplerini kulağın arkasından sabitlenmek yerine farklı kafa boyutları için üzerinde delikleri olan bu aparata geçirerek kullanıyorsunuz ve ipin baskısı da maske aparatına aktarılmış oluyor.

3 boyutlu yazıcısı olanlar için evlerinde muhtemelen 15-20 dakikada alabilecekleri basit baskılardır ve thingiverse gibi sitelerde birçok versiyonu da mevcut. Bu baskıları alarak satmakta olan kişiler ve firmalar da ürünlerini n11 gibi sitelerde listeliyorlar ve kargo hariç 1-2 tl gibi fiyarlara alınabiliyorlar. Benim gibi maskelerin iplerinin kulaklarının arkasını kesmesinden rahatsız olanlar için mutlaka edinilmesi gereken ürünler.

kartal20

25.08.2020 15:11

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Maskelerin Kulakların Arkasını Yara Yapmaması İçin Çözüm

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.