5.00 / 1 oy

En Lezzetli 5 Meyve Sizce Hangileri?

Bu konu tamamen göreceli olmakla birlikte konu altına görüş belirtecek arkadaşlardan tam olarak 5 meyveyi sıralamalarını rica ediyorum. Kimileri narenciye türü meyveleri sevebilir ya da kimileri daha tropikal meyveleri sevebilir ama sonuç olarak yeterli katılım olursa keyifli bir konu ortaya çıkar diye düşünerek bu soruyu açıyorum. Kendi en lezzetli beş meyve sıralamam da şu şekilde:

1-İncir

2- Çilek

3- Şeftali

4- Erik

5- Karpuz

İşin enteresan kısmı ise meyveli tatlılarda (örneğin yaş pasta gibi) çilekli ve frambuazlı pastaları çok severim ve şeftali gibi meyveleri pek yakıştırmam. Ama iş doğrudan meyve olarak yemek olunca sıralamam da tamamen değişmiş oluyor. Elbette tüm bu meyvelerin kendi mevsimlerinde doğru yerlerde yendiklerinde daha lezzetli olduklarının altını çiziyorum. Örneğin Muğla dışındaki incirlerden oldum olası tat alamamışımdır ama havasından mıdır suyundan mıdır gerçekten Muğla yöresinde yetişen incirin lezzeti bambaşka oluyor. Erik de can eriği olacak ve karpuz da tadından yenmeyecek. Şeftaliyi de birisi kabuğunu kesip öyle verirse sevinirim :)

seyma

14.11.2020 13:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En Lezzetli 5 Meyve Sizce Hangileri?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.