5.00 / 1 oy

Elektrikli Scooter Kullanmak Yasaklandı mı?

Kısa mesafe şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için elektrikli scooter bakmaya başlamıştım, hatta Xiaomi Mijia M365 Pro indirime girerse hemen almak üzere hemen satın almak üzere her gün e-ticaret sitelerindeki kampanyaları tarıyordum ki sosyal medyada ellektrikli scooter'ların trafiğe çıkmalarının yasaklanması ile ilgili haberler görmeye başladım. Bir rivayet de martıların çok fazla kazaya sebebiyet veriyor olmalarından dolayı insanların rahatsız oldukları ve şikayette bulundukları yönünde. Ama resmi bir kaynaktan da bir açıklama görmediğim için tam olarak emin olamıyorum. Trafikte elektrikli scooter kullanmak yasaklandı mı ya da yasaklanmasına ilişkin bir görüşme/tasarı vb. gören duyan oldu mu?

yildirim.ergun

02.08.2020 14:38

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 25 Kasım 2021 00:35
  9

  yasaklanmadı, sokaklarda ters yönde giden elektrikli scooter'ları hemen her gün görüyorum. yasaklanmamalı da zaten ama kuralları net bir şekilde konulmalı ve uygulanmalı. çünkü elektrikli scooter sürücüleri hem çok genç hem de cezai işlem yapılmayacağı düşüncesine güvenerek kendi canlarını tehlikeye atmış oluyorlar.

 • 2 Haziran 2022 18:42
  0

  yasaklanmadı, hatta artık sokaklarda bisikletten çok elektrikli scooter görüyorum. martı ve binbin bildiğim kadarıyla scooter kiralamak için kullanabileceğiniz iki popüler uygulama

 • 27 Ocak 2022 00:45
  0

  bir ara söylentisi çıktı ama yasaklanmadı, kuralları olduktan sonra neden yasaklansın ki zaten?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Elektrikli Scooter Kullanmak Yasaklandı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.