5.00 / 1 oy

E-Ticaret için kargo firması ile anlaşmak

Önceki soruda da bahsettiğim gibi instagram'da bir dükkan açarak satış yapmaya başlamayı düşünüyorum. Bunun için de nasıl çözeceğimi henüz bilmediğim sorulardan birisi, bir kargo firması ile nasıl anlaşabileceğim. Müşteri deneyiminin en önemli unsurlarından birisinin sevkiyat, teslim süresi ve sağlam teslimat olduğunu düşündüğüm için piyasada kötü imajı ile herkesin eleştirdiği malum şirket ile çalışmak istemiyorum. Kalan kargo şirketleri arasından da en hesaplı olan kargo şirketi ile anlaşma yapmak istiyorum ama bu şirketler her isteyene indirimli fiyatlarla anlaşma imkanı sunuyorlar mı yoksa aylık doldurmanız gereken minimum/maksimum gönderi sayıları mı oluyor? Diğer sorum da iade durumlarında bir kargo ödemesi daha mı yapmam gerekecek, çünkü iadelerde müşterilerimi kargo ücreti ile üzmek istemiyorum, zaten yasal mevzuat da sanırım bu ödemeyi benim yapmamı gerektiriyormuş. E-ticaret yapan ve kargo şirketlerinin kalitelerini ve anlaşmalı fiyatlarını bilenlerden bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

natavan

02.09.2019 16:05

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Kasım 2021 00:10
    3

    büyük firmalarla çalışmak, kargo firmalarına neredeyse sıfır para kazandırıyor. o kadar düşük bir kar payları kalıyor ki sevkiyat ve operasyon kısmında en ufak hatada zaten bu kar payından da oluyorlar. ama itibar için büyük e-ticaret firmaları ile çalışmayı sürdürüyorlar ve kar için de küçük ölçekli firmalara odaklanıyorlar. sonuç olarak ayda 8-10 gönderi yapacak bir e-ticaret hacminiz varsa yapacağınız anlaşmada muhtemelen size pek de hoş fiyatlar vermeyeceklerdir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
E-Ticaret için kargo firması ile anlaşmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.