5.00 / 1 oy

Elektrikli cezve çalışırken metal kaşık konulursa ne olur?

Kahve tutkunu biri olarak evimde neredeyse her çeşit kahve çekirdeği ve kahve yapma makinesi bulunuyor. Geçen gece bitirmem gereken proje için kendime telvesi bol, köpüğe de bol bir Türk kahvesi yapayım dedim. Gittim mutfağa elektrikli cezveyi aldim 2 kaşık Türk kahvesi ilave ettim suyunu koydum karıştırayım derken neye uğradığımı şaşırdım. Nasıl bir elektrik çarpmasıyla kendime geldim, ayıldım. Bunca yıldır aynı makine ve benzerleriyle kahve yapmışımdır. Karıştırırken hep plastik kaşık kullanmışımdır. Nasıl oldu da dün gece metal kaşık soktum çalışan aletin içine bilemiyorum. Herkesi de ben uyarırım sakın ha içine metal kaşık koyup da karıştırmayın diye. Artık uykusuzluğun vermiş olduğu mahmurluk mu diyeyim aptallık mı ucuz kurtuldum diyorum diğer tarafa gitmekten.  

Aklıma takılan soru ise bu küçük çaplı bir elektrik çarpması da olsa acaba beynime ya da kalbime bir hasar vermiş midir? Genellikle elektrik çarpmalarında kişiyi 1 gün boyunca gözetim altında tutuyorlar diye biliyorum. Sizce bir doktora görünmekte yarar var midir? Ya da hiç korona virüs kapma riskini göze almadan kendi kendimi mi gözetlemeliyim? Birine de söylerim her yarım saate bir arayıp sorar hala hayatta mıyım diye. 

fatih arslan

15.01.2021 14:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Elektrikli cezve çalışırken metal kaşık konulursa ne olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.